top of page

Jak probíhá focení?

Focení by měla být zábava a ne stres, takže udělám všechno pro to, abychom si ho užili. Pokud fotíme děti, počítám

s plnou podporou rodičů. Já sama se budu také snažit zaujmout pozornost dítěte, ale samozřejmě potřebuji, abyste se také zapojili a pokusili se se mnou vaše potomky rozesmát. 

Kdy je vhodné děti fotit?

Nejmenší miminka, tzv. newborn, se fotí mezi 4-14 dny věku, kdy je miminko ještě dostatečně spavé. VÍCE O NEWBORN. Poté, až když už drží hlavičku a vydrží nějakou dobu na bříšku, reaguje na hračky, když začne lézt, stoupá si, začíná chodit. Obecně nejhorší období bývá od 1 do 3 let, kdy děti utíkají a hůř spolupracují, ale i takové fotky se dají zvládnout, opět záleží na povaze děťátka a spolupráci rodičů:-).

Asi jste si všimli, že dávám přednost focení v přírodě. Ale protože chápu, že v každém počasí to nejde, připravila jsem pro vás malý fotoateliér v Plzni - Lobzích.

                                                   

Tady bych vás měla trochu naladit na focení :-).

CO TEDY ČEKAT?

Připravte se na to, že budeme skákat, běhat, lechtat, blbnout, objímat se a dělat všechno možné i nemožné. Jde nám totiž o to, dostat do fotky EMOCE. 

Když se nám tohle podaří, máme vyhráno :-).

Co na sebe?

   Říká se, že šaty dělají člověka, a u fotek to platí také.         Ideální je jednoduché jednobarevné oblečení a je lepší vyhýbat se velkým a výrazným vzorům, potiskům a křiklavým barvám. Fotky pak působí hezky čistě a vynikne to, co má - vy :-). Pokud budeme fotit portrét,  můžete si s sebou vzít víc variant, doplňků – šátky, šperky,…

   Stejně tak i na těhotenské focení.

Na focení s bříškem si navíc můžete donést fotku z ultrazvuku, 

botičky, hračku, která bude patřit miminku. Všechny tyto věci se dají na fotkách krásně využít. Na focení bříška určitě doporučuji přinést si pěkné prádlo, klidně úplně hladkou černou a bílou soupravu.

   Pokud budeme fotit celou rodinu, vypadá dobře mírné  sladění a co nejjednodušší oblečení – džíny a bílá trička jsou klasika, stejně tak se dá sladit jen jeden menší detail (proužky nebo drobné doplňky v jedné barvě,…). Krásně působí oblečení v pastelových barvách. Pokud budeme fotit venku, počítejte prosím také s tím, že se možná umažete. Takže vybírejte oblečení také podle toho, abyste se nebáli sednout si třeba na zem.

    Líčení volte určitě v neutrálních tónech, může být trochu výraznější, než nosíte běžně. Pokud si ale nejste jistá, vřele doporučuji využít služby vizážistky, kterou vám k focení ráda zajistím. Vizážistka se postará o dokonalý make-up dle vašeho přání i lehkou úpravu účesu.

   Není na škodu, když několik dní před focením věnujete zvýšenou péči své pleti, určitě doporučuji udělat si peeling, pleť hydratovat krémy a samozřejmě pít hodně vody. Určitě není na škodu zamyslet se i nad nehty, jejich úpravou a zvolenou barvou laku. Může se jednoduše stát, že se vám na výsledných fotkách nebudou líbit například fialový lak na nehtech a s tím já už opravdu nic nezmůžu;-).

bottom of page